HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ AYVALIK’I SALLADI
Tarih : 2012.09.06  09:28:17
Ayvalık’ta, Türkiye’nin en ünlü klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici’nin verdiği konsere ilgi olağanüstüydü.

 

  Ayvalık Belediyesi tarafından bu yıl 9.su düzenlenen Kültür ve Sanat Günleri etkinliklerinin 4. gününde Açık Hava Tiyatrosu’nda konser veren Hüsnü Şenlendirici yaklaşık 10 bin kişiye unutamayacakları bir gece yaşattı. Ayvalık’ta ünlü kanun sanatçısı Aytaç Doğan’la birlikte sahne alarak müzikseverlere keyifli dakikalar yaşatan Hüsnü Şenlendirici, Güneydoğu’dan gelen şehit haberleri nedeniyle konser repertuarındaki oyun havası ve hareketli müziklere fazla ağırlık vermedi. Aslen İzmir’e bağlı Bergamalı olması nedeniyle ünlü müzisyenin konserine Bergama, Menemen, Dikili olmak üzere Edremit Körfezi’ndeki ilçe ve beldelerden de çok sayıda vatandaş adeta akın etti. 

 

 Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen’i, Belediye Meclis Üyeleri Hatice Arga ile Ayşe Aynur Sokol’un temsil ettiği konserde, sihirli klarnetiyle izleyenleri büyüleyen Hüsnü Şenlendirici, Ayvalık’ta gördüğü inanılmaz ilgi karşısında memnuniyetini gizleyemedi. Türk Milleti’nin terör nedeniyle zor bir dönemeçten geçtiğini vurgulayan Şenlendirici, terörün vatan evlatlarını şehit etmesinin ardından bir çok sanatçının konserlerini iptal etmesinin terör örgütünün amacına ulaşması yolunda, örgütün ekmeğine tereyağ sürdüğünü kaydetti. Terör örgütüne verilecek en güzel cevabın, konserleri iptal edilmemesiyle verileceğine inandığını belirten Şenlendirici, “Ne kadar uğraşsalar da ülkemizin bütünlüğüne zarar veremeyecekler. Ayvalık Belediye Başkanı Sayın Hasan Bülent Türközen’i terör nedeniyle Kültür ve Sanat Günlerini iptal etmemesi nedeniyle kutluyorum. Çünkü eğer bu festival programı iptal edilmiş olunsaydı, terör örgütü amacına ulaşmış olacaktı. Önemli olan şehidimizin acısını yüreklerimizde derinden hissederken, konserlere giderek, terör örgütünü önemsememek ve onlara bu şekilde en güzel mesajı vermektir” ifadelerini kullandı. 

 

  Konserinin bir bölümünde klarnetiyle giriş taksimlerini yaptığı Türk Sanat Müziği’nden eserleri kendi sesiyle Ayvalıklı izleyicilerle paylaşan Şenlendirici’nin şarkı söylemekteki yeteneği de ayakta alkışlandı. Yaklaşık 2 saat süresince sahnede kalan ünlü müzisyen, konser sonunda Ayvalık Belediyesi’ne ait Açık Hava Tiyatrosunu dolduran yaklaşık 10 bin kişi tarafından ayakta alkışlandı. 

 

 

 

 

727 kez okundu
Diğer Magazin Haberleri