Türk-İş Genel Başkanı Atalay: "Zor zamanlarda herkes milli durmalı"
Tarih : 2017.01.16  10:25:06
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, "Zor dönemlerde herkes aklını başına almalı, herkes milli olmalı" dedi.

Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanı ve Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar ile birlikte Adana’ya gelen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Yol-İş Holiday Otel’de Türk-İş’e bağlı sendika başkanlarıyla bir araya geldi.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkede yaşanan gelişmeleri değerlendiren Atalay, “Türk-İş olarak geçen hafta '15 Temmuz Demokrasinin Zaferi Emek' adı altında 184 sayfa bir kitap hazırladık, İngilizce-Türkçe, kitabı Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim ettik. Bin 350 tanesini yurt dışındaki işçi, işveren örgütlerine, AB Parlamentosuna, basın organlarına, ajanslara yolladık. 3 bin 500 tanesini de ülke içinde dağıttık. Güzel bir çalışma oldu. Bunu hükümetin yapması başka bir şey ama bir sivil toplum örgütünün yapması lazımdı o da Türk-İş’e uygundu, Türk-İş’e yakışıyordu. 15 Temmuz'da Türk-İş yarım saat içinde alanlardaydı. Genel başkanlarımızla, Türk-İş temsilcilerimizle hemen telefonla irtibata geçildi. Ramazan Bey Adana’da, Pevrul Bey Yozgat'ta, Eyüp Bey ve Nazmi Bey de İzmir’deydi. Ben de Adapazarı’nda 45 bin kişiye konuşma yaptım. Hani millet diyor ya ben tweet attım, ben tweet atmadım ben milletin önüne çıktım. Bu ülke kimsenin babasının çiftliği değil, bu ülke bizim ülkemiz. Bu işgal girişimidir, darbe girişimidir. Türk-İş 1 milyon üyesi, aileleriyle beraber 4 milyon devasa bir kurumuz. 'Herkes illerde, ilçelerde Türk bayrağını alıp sokağa çıksın' dedim. O günden sonra iş bitti mi bitmedi, süreç halen devam ediyor” diye konuştu.

28120 kez okundu
Diðer Ekonomi Haberleri