Ayvalık sahilleri yabancı turistlere kaldı
Tarih : 2019.09.17  09:38:41
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajları yabancı turistlere kaldı. Ayvalık’ın turizm alanında cazibe merkezi olan ve dünyanın Aden Kumsalı’nın ardından 2. uzun sahili olarak nitelendirilen Sarımsaklı Plajları’nın sefasını; turizm sezonunun sona ermesiyle yabancı turistler sürmeye başladı.

Sarımsaklı’daki turistik tesislerin güz döneminde paket programlar hazırlayarak, yabancı turistlere cazip seçenekler sunmasının sonucunda bölgenin adeta turist akınına uğradığı belirtiliyor.

Sarımsaklı’daki otellerde; Sırbistan uyruklu turistlerin yoğunlukta olması dikkat çekerken, Sırp turistleri sırasıyla Bulgaristan ve çeşitli balkan ülkelerinde gelen ziyaretçilerin izlediği gözleniyor.

Konuya ilgili muhabirimizin sorularını yanıtlayan Sarımsaklı Büyük Berk Oteli’nin Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Berk, bu yıl ilk kez Sırp turistlerin bölgeye yoğun bir ilgi gösterdiğini ve bunun sonucunda da ilçe turizminin 10 Ekim’e kadar uzadığını söyledi.

Hedeflerinin Romanya’lı turistleri de Ayvalık’a çekebilmek olduğunu kaydeden Berk, “Romnayalı turistler genellikle Kuşadası’nı tercih ediyorlar. Eğer Romanya’lı turistleri de Sarımsaklı’ya çekilebilmeyi başarabilirsek, önümüzdeki turizm sezonunu Kasım ayına kadar uzatabilme şansını yakalamış olacağız. Bu da Ayvalık’ın en az 2 ay daha turizm pastasından ciddi bir kazanç sağlaması anlamına gelecektir. İnşallah bunu başarabiliriz” diye konuştu.

Öte yandan; genelde iç turizmden kazanç sağlayan Ayvalık’ın; Sarımsaklı mevkiindeki yoğun Sırp turistler nedeniyle mekânlarını açarak 10 Ekim’e kadar uzayan  yabancı turizmden kazanç sağlamaktan duydukları memnuniyeti ifade etmeleri de dikkatlerden kaçmıyor. SUAT SALGIN

 

181 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri