TATAR’IN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ
Tarih : 2019.11.15  10:16:58
Ayvalık’ta, zeytin ağacından düşerek ağır yaralanan; Türkiye Atletizm Federasyonu bünyesindeki Yürüyüş Milli Takımı Başantrenörü ve Milli Sporcu Sabahattin Tatar’ın beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi.

Ayvalık Belediye Meclis Üyeliği ile Ayvalık Atletizm Kulübü’nün de Başkanlığı’nı ve Ayvalıkgücü Belediyespor’un da yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüten Sabahattin Tatar’ın yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Ayvalık Devlet Hastanesi’nde beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

Milli Tekvandocu Nur Tatar’ın da amcası olan Sabahattin Tatar, dün sabah saatlerinde ailesine ait bir zeytinliğe giderek zeytin toplamaya başlamış,  zeytin ağacına çıkarak, sırıkla ağacın dallarındaki zeytini yere silkemeye çalışırken, bir anda dengesini kaybederek ağaçtan yere düşerek ağır yaralanmıştı.

Tarlada zeytin toplayan yakınlarının haber vermesiyle olay yerine gelen bir ambulansla Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Sabahattin Tatar’ın acil servise getirildiği sırada kalbinin durduğu ve yapılan müdahalelerle yeniden kalbinin yeniden çalıştırıldığı bildirilmişti.

Doktorlarının verdiği bilgiye göre; boynunda 3 kırık olan ve kaburgalarının da kırılarak akciğere saplandığı belirtilen Milli Antrenörün iç kanaması olduğu ve sağlık durumunun ciddiyetini koruması nedeniyle hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyordu.

Bugüne kadar Ayvalık’ta yüzlerce genç sporcu yetiştirerek pek çoğunu Yürüyüş Milli Takımı’na kazandıran Sabahattin Tatar, evli ve 5 çocuk sahibiydi.

227 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri