O SES ENDÜSTRİ ŞARKI YARIŞMASI NEFES KESTİ
Tarih : 2020.02.24  09:17:01
Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Bengi Projesi kapsamında düzenlediği O Ses Endüstri, şarkı yarışması büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Edremit Mektebim Okulları Konferans salonunda düzenlenen şarkı yarışmasında birbirinden yetenekli öğrenciler söyledikleri şarkılarla, jüri üyelerini oldukça zorladılar. O Ses Türkiye finalisti Aziz Kiraz’ın da konuk sanatçı olarak katıldığı yarışmada, 9 öğrenci birincilik için mücadele etti.

Müzik Öğretmeni Evrim Tuğçe Çalışır’ın düzenleyip sunduğu ses yarışması Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Özel Eğitim Sınıfı korosunun seslendirdiği şarkılar ve özel öğrencilerin sahne performansları izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Programda sahne alan Öğretmenler Korosu ise birbirinden güzel şarkıları hep birlikte seslendirdiler.

Zeybek dans gösterisi ise geceye ayrı bir renk kattı. 9 öğrencinin performanslarını sergiledikleri yarışma sonunda finale kalan 4 öğrenci tekrar sahne alarak, son kez şarkılarını söyledi. Seyircinin alkışlarıyla belirlenen yarışma sonunda Okulun Grafik Tasarım bölümü öğrencisi Berkay Havutçuoğlu, rakiplerini geride bırakarak O Ses Endüstri’nin birincisi seçildi. Büyük tezahürat ve alkışlarla sahnede şarkısını söyleyen Havutçuoğlu’na birincilik ödülünü Edremit İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Feti Bilge verirken, Okul Müdürü Turan Fırat Algül ise konuk sanatçı Aziz Kiraz’a geceye katılımlarından dolayı bir buket çiçek takdim etti ve birinci seçilen Berkay Havutçuoğlu ile diğer yarışmacıları tek tek kutladı.  O Ses Türkiye’nin en çok konuşulan yarışmacılarından olan ve finale kalarak birinciliği çok az bir farkla kaçıran Aziz Kiraz’a öğrencilerin ilgisi büyüktü. Böyle güzel bir etkinliği düzenleyen Okul idarecilerine teşekkür eden Kiraz ise, Edremit’i ve insanlarını çok sevdiğini söyleyerek, yine geleceğini ifade etti. Program güzel bir şekilde sona erdi.

240 kez okundu
Dier Yerel Haberler Haberleri