MİLLETVEKİLİ CANBEY, EDREMİT’TE YATIRIMLARI İNCELEDİ
Tarih : 2021.06.14  18:53:08
Edremit’teki yatırımları incelemek ve önümüzdeki dönemde yapılacak olan projeleri görüşmek üzere ilçeye gelen AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu ve Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal ile birlikte bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Edremit için müjdeler veren Canbey, Akçay girişine yapılacak olan modern kavşak projesi ile Akçay’daki trafik sorununun ortadan kalkacağını söyledi. Diğer yatırımlarla ilgili bilgiler veren Milletvekili Canbey “Edremit’e tam donanımlı hastane, 300 kişilik öğrenci yurdu, OSB projesi, içerisinde yürüyüş yolları, yüzme havuzu ve tenis kortlarının da olacağı spor tesisi, İbrahimce mahallesi’ne polis noktası ile Kültür ve Sanat evi ile inşaatına başlanılan 3 katlı yeni Hükümet Konağı projeleri hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Edremit AK Parti İlçe binasına gelen Milletvekili Canbey, İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları görüştükten sonra,  Edremit İlçe Kaymakamı Turgay Ünsal’ı makamında ziyaret ederek, İlçenin sorunları hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam Ünsal ve AK Parti İlçe Başkanı Umutlu ile birlikte Edremit’te yeni yapılacak olan Kaymakamlık binası inşaatında incelemelerde bulunan Canbey, inşaat yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 

Daha sonra İbrahimce Mahallesi’ne giden Milletvekili Canbey, yıllar önce temeli atılan, ancak uzun zamandır atıl vaziyette bekleyen cami inşaatında incelemelerde bulunduktan sonra mahalleye yapılması planlanan polis karakolu yerinde incelemelerde bulundu.

Edremit Emniyet Müdürü Yasin Özer, İbrahimce Mahalle Muhtarı Hüseyin Çanaklı ve Roman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Tufan Zımba’nın da eşlik ettiği ziyarette mahalle halkıyla görüşerek onların sorunlarını dinleyen Canbey, muhtar Çanaklı’dan sorunlar hakkında geniş bilgiler aldı.

Ardından Gazicelal Mahalle muhtarı Nizamettin Dağ’ı ziyaret ederek, mahallenin sorunlarını dinleyen Milletvekili Canbey ve beraberindekiler, buradaki ziyaretin ardından Baski toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan OSB toplantısına katıldılar.

Basın mensupları ile bir araya gelen Milletvekili Canbey, Edremit’te devam eden yatırımlar ile önümüzdeki dönemde Edremit’e kazandırılması planlanan projeler hakkında bilgiler verdi.

 Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu ve Cumhur İttifakı Grup Sözcüsü Edremit Belediye Meclis Üyesi Murat Tuna’nın da katıldığı toplantıda basın mensupları merak ettiği konularda sorular yönelttiler.

Toplantıda konuşan Milletvekili Canbey şunları söyledi “Edremit’te de yatırımlar geçmişte yapıldı ve bundan sonra da yapılmaya devam ediyor. Biz de elimizden geldiğince şehrimize daha nasıl yararlı olabiliriz,  bize verilen görevi daha iyi nasıl yerine getirebiliriz diye çalışmalar yapıyoruz. Edremit’te gerçekten güzel gelişmeler var.

OSB İLE 1500 KİŞİYE İŞ İSTİHDAMI

OSB konusunda çalışmalar devam ediyor. Hem önceki Kaymakamımız, hem de şimdiki Kaymakamımız tarafından süreç işliyor. OSB Edremit’e çok faydalı olacak bir proje ve bu proje ile yaklaşık 1500 kişiye iş istihdamı sağlanacak.

EDREMİT’E 300 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU

KYK yurdumuz 150 kız 150 erkek olmak üzere KYK yurdu çalışmalarımız var. Kararı verildi, Yeri belirlendi ama  imar konusuyla ilgili bazı süreçler var onların işletilmesi gerekiyor. Ondan sonra Edremit KYK yurduna sahip olacak.

SPOR KOMPLEKSİ YAPILACAK

 Bunun yanında mevcut Edremit spor salonunun yerine her yönüyle gelişmiş, modern, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kompleks bir tesis yapılacak. İçerisinde yüzme havuzları, yürüyüş yolları, tenis kortları, açık sahalarının olacağı güzel bir spor alanı oluşturmayı düşünüyoruz.

KÜTÜPHANE KAZANDIRILDI

Bunun yanı sıra ilçemize güzel Kütüphane kazandırdık ve 4 Haziran’da da teslim alındı. Önümüzdeki dönemde Kültür ve Turizm bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü’ne verilerek hizmete girecek.

İBRAHİMCE CAMİ YENİDEN İNŞA EDİLECEK

Bunun yanında 2012 yılında temeli atılan ve o günden beri hiçbir şey yapılmayan İbrahimce camini tekrar devam ettirip, Edremit’lilere güzel bir cami kazandırmayı düşünüyoruz. Burası sadece bir cami değil. İçerisinde daha çok aile danışmanlığı ve rehberlik hizmetlerinin verileceği bir bölüm ile  sosyal alanlar ve Kuran kursu olacak.

İBRAHİMCE’YE KÜLTÜR VE SANAT EVİ

Bugün İbrahimce’deki vatandaşlarımızla konuştuk, o bölgeye dokunmak gerekiyor. Yine bir polis noktası düşünülüyor. Bölgenin huzuru ve gelişimi için tam meydanda iki katlı Polis noktası olacak. İbrahimce bölgesinde GMKA onayladığı Sayın Valimiz, Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün katkısıyla İbrahimce Kültür Sanat Evi yapmayı planlıyoruz. 1 Milyon liralık bütçesi onaylandı. Roman vatandaşlarımızın sosyal aktivitelerinin ve meslek edinmelerinin sağlanması, kendilerinin toplumsal yaşamda daha etkin olabilmeleri için hizmetler verilecek. Bu yatırımların her birini takip ediyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde bunları gerçekleştireceğiz.

YENİ HÜKÜMET BİNASI 3 KATLI OLACAK

Biliyorsunuz Hükümet konağımızın temeli atıldı. Zemini otopark olacak şekilde 3 katlı bina yapılıp tüm kamu kurumlarının toplandığı bir Hükümet konağını kazandıracağız. Edremit bizim gündemimizden hiç düşmüyor.

AKÇAY’A MODERN KAVŞAK İLE TRAFİK SORUNU BİTECEK

Akçay’daki kavşak meselesi çok önemli. Bununla ilgili uzun zamandır üzerinde çalışıyoruz. Şehrin mevcut dokusunu bozmadan yapmak istiyoruz. Ulaştırma Bakanımız geldiğinde bu konuyu konuştuk. Talimatını verdi, önümüzdeki dönemde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Akçay’ın girişine kavşak projesi düşünülüyor. Bu proje ile Akçay trafiği tamamen çözümlenmiş olacak.

EDREMİT MODERN HASTANESİNE KAVUŞACAK

Edremit Devlet Hastanesi A2 statüsünde olacak, 450 yatak kapasiteli ve içerisinde 77 tane yoğun bakım ünitesi, kardiyoloji, Anjiyoloji, Kalp merkezi, İnme Merkezi, Obezite merkezi, Yanık odası, Böbrek taş kırma, ortopedi, doğum odaları, suda doğum ünitesi, 200 kişilik konferans salonu, Mahkum polikliniği gibi üniteler olacak. Bu bölgeye yapılacak hastane, bütün Edremit bölgesine hizmet edebilecek şekilde tam donanımlı olacak. Süreç şu şekilde: Şu anda 1/5000’likler askıya çıktı bununla ilgili bir süreç işliyor, bu süreç tamamlandıktan sonra 1/1000’likler yapılacak. Ardından da inşallah hastanenin projesi çizilip ihalesi yapılacak ve önümüzdeki yıl temeli atılması sağlanacak” dedi.

K. Ceren YILDIRIM

 

320 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri