KAYMAKAM ÜNSAL “KAZDAĞLARINDA SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”
Tarih : 2021.08.26  09:11:44
İlçemiz Kazdağı Milli Parkı sınırları içerisindeki kırsal Kavurmacılar Mahallesi'nin üst kısmında bulunan vadide 23.08.2021 Pazartesi günü sabah saatlerinde başlayan yangın aralıksız devam eden kara ve hava müdahalesi ile kontrol altına alındı.

Konuyla ilgili Yangın Koordinasyon Merkezini ziyaret ederek yetkililerden bilgiler alan Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal; “Balıkesir Valimiz Sayın Hasan Şıldak’ın önderliğinde ve koordinasyonunda, Orman Genel Müdürlüğümüz, Kolluk Kuvvetlerimiz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Edremit Belediyesi’nin  desteğiyle aralıksız yerden ve havadan devam eden müdahale çalışmalarıyla çok şükür  yangının ilerlemesi durdurularak, kontrol altına alındı. Şu anda soğutma çalışmaları devam etmektedir.

 

 

Yangın söndürme çalışmalarında özveriyle ve fedakarca görev alan bütün personelimize, Kızılay’a ve duyarlılık gösteren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Edremit’imize, Balıkesir’e geçmiş olsun diliyorum” dedi.
Kaymakam Ünsal’ın ziyaretine, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yasin Özer, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Koç, Milli Parklar Şefi Yasir Özerhan eşlik etti.

 

655 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri