Edremit CHP Kadın Kolları Edremit'de Katledilen Kadınları andı
Tarih : 2022.05.26  16:37:31
Edremit Kadın Kolları Başkanı Nuran Çiftcioğlu ve yönetimi 24 Mayıs Edremit'te katledilen kadınları Anma 1.Yılı etkinliği düzenleyerek "Ölmez Ağacın Kutsallığıyla Kadınlar yaşasın" sloganıyla, Edremit'te son yıllarda artan Kadın cinayetlerine dikkat çektiler.

Edremit’te katledilen  Elif’i, Çiğdem’i, Yonca’yı, Nazan’ı, Işıl’ı, Selin’i, Sibel'i, karnındaki iki aylık bebeği ile katledilen, henüz 16 yaşında bir çocuk olan Merivan’ı ve öldürülen tüm kadınları andılar.

Edremit Kadın Kolları Başkanı Nuran Çiftcioğlu yaptığı açıklamada özetle;

"Her gün kadınların öldürüldüğü bu ülkede Kadınları koruyan bir sözleşme bir gece yarısı kadınların tüm itirazlarına rağmen, tek bir imzayla fes edilmiştir. Biz kadınlar bu feshi tanımıyoruz. Kadın katilleri iyi hal indiriminden yararlansın istemiyoruz. Kadın cinayetlerini önlemek için ağır cezalar ve tedbirler getirilmeli ve yasalar etkin şekilde uygulanmalı. Ülkemizde malesef mevcut yasalarla  kadınların yaşam hakkı korunamıyor. Uygulanmayan yasalar, cezasız bırakılan failler kadınları yaşamdan koparıyor. Kız kardeşlerimizin öldürülmesine tahammülümüz kalmadı!

Söz veriyoruz Cumhuriyet Halk Partisi İktidarında Kadınlarımız özgür ve güvende yaşayacaklardır" dedi 

 

Edremit Kadın Kolları, katledilen kadınlar anısına açılan ve ismini Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'nın verdiği "Eşitlik" parkında düzenlediği  "Ölmez Ağacın Kutsallığıyla Kadınlar Yaşasın" anmasına İl başkanı Serkan Sarı, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe PınarYahşi, İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan, Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı  Hürmüz Avcı, katledilen kadınların acılı aileleri ve vatandaşlar katıldı. Öldürülen kadınların anısını yaşatmak için zeytin fidanı diktiler.

208 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri