Uğur TARIMAN
TEL TEL- 17 EYLÜL 2019
Tarih : 2019.09.17  09:48:58

MOZART-İNEK VE SÜT… Geçtiğimiz gün “Mozart dinleyen inekler daha çok süt veriyorlarmış bulgusuna değinmiş ve bazı yakıştırmalar yapmıştım. Amma velakin  gücüme gitti, yahu  her şeyimiz  neden ithal diye hayıflandım ve düşündüm, taşındım, kaşındım ve yerli versiyonunu kendi kafama göre buldum…

KEMENÇE DİNLEYEN TORİKLER DAHA FAZLA HAVYAR VERİYORMUŞ…Neden olmasın değil mi ya… Üç tarafımız deniz hatta bir de iç denizimiz olmasına rağmen, bu sezon balık çok az çıkacakmış. Balık ve kavak misali… Bunun nedenini araştırmaya gerek yok. Birinci neden kendi enstrümanlarımızı bile unutturdular. Biz dinleyemiyoruz TORİK  nasıl dinlesin? Ee bir de  balıklara karşı “balıklara ölüm nidalarıyla yasak döneminde sülalelerinin kökünü kuruttuğumuz  balıklar 40/50 metre derine inmişler.

Oysa;

KEMENÇE,  dinleyen balıklar, tavuklara  inat bolca havyar bırakırlarb

KEMENÇE, dinleyen balıklar  misali,  SİYASİ PARTİLER SEÇİM SANDIKLARININ  bulunduğu okul önlerinde oto teyplerinden yüksek volümlü KEMENÇE  dinletisi yaptırsalar  bol oy alırlar.

KEMENÇE, dinleyen balıklar misali, şiddet yanlısı  öküzler ! için kadınların cep telefonlarına KEMENÇE  solo kayıt edilse, öküz elini kaldırdığı zaman başlar horon tepmeye.

KEMENÇE, dinleyen balık örneği,  doğurgan kadınlara, GÜN İÇİNDE devamlı evde KEMENÇE   dinletip düşük yapması sağlanabilir.

KEMENÇE, dinleyen balık  gibi, TRUMP’a da, bir CD  göndererek, gün içinde kötülük hayali kurmaktan caydırılabilir.

KEMENÇE, dinleyen balıklar, gibi  rüşvet hastası olanlar, aldıkları rüşveti tepine tepine yere düşürmeleri sağlanır.

KEMENÇE  dinleyen balıkların tıpkısının aynısı gibi, Kamu kurumlarında saat 17.00 de paydos anonsu olarak  çalınıp evlerine  zinde giderler!

KEMENÇE, dinleyen balıkların  havyarı bol olursa, adaletin de hukuku bol olur. Karar verildikten sonra kemençeyle tebliğ edilebilir.

KEMENÇE dinleyen balıklar gibi, hazinenin tüneli ışık verdiğinde, hemen KEMENÇE İLE kolbastı  çalınırsa, bereketli ve hareketli olur.

KEMENÇE dinleyen balıklar misali, her silah taşıyana  KEMENÇE  ile FURDUM ONİ  türküsünün CD’sinin taşınması ruhsata işlenmeli.

KEMENÇE dinleyen balık  örneği, her düğün sahibine damada verilmek üzere bir KEMENÇELİ, KARADENİZ VE BATI  formatlı hoplamalı zıplamalı CD  devlet tarafından ücretsiz verilerek  ikiz bebe siparişi verilebilir.

KEMENÇE, dinleyen balıklar gibi, 112  ambülanslarına SİREN  sesi olarak, kemençeli  en haraketli Karadeniz türküsü yüklü CD  konmalı.

KEMENÇE  dinleyen balık misali,  piyasada indirim kampanyaları yapılan AVM’lerde devamlı  HA UŞAĞUM HA   diye insanları tepiştiren KEMENÇE, CEPLERİ boşaltmakta yardımcı olur.

*******

DÜŞÜNCENİN BİTTİĞİ YER

“Neden  ÖZEL İMAM  HATİP  okulları açılmıyor?”

By: Bir akademisyen

Bizden not: İSLAMA AYKIRI DEĞİL AMA KAFALARA TERS .

……………………………..

ÇÜŞ

İnsan vücudunda 100 km uzunluğunda damar varmış. Bedava uluslar arası Yol mübarek…

…………………………………..

KULAĞINIZDA KÜPE OLSUN

 Ahlakın bittiği yerde ŞEREF, bit ayıklaya çıkar.

O.U.T

…………………………………………..

BELEDİYE BAŞKANLARI… Bu makamda oturan Başkanlar etraflarındaki yağdanlıkları temizlemezlerse

Motor yatak sarar… Sanki bu yağdanlık bir meslek, bir sektör haline geldi. Sosyal medyada başkanlarla  kol kola girip, ağam, paşam diye fotonun altına anı yazabiliyorlar ve  Başkanlarda buna izin verebiliyorlar… (tenzih ettiklerim elbette var)

Zeytinyağı üste çıkıp o foto sonrası bina içinde elini cebine sokup, göbeğini dışa vurarak yürüyenlerin ömürleri çok kısa oluyor. Ama onlar bir günlük ya da birkaç aylık beyliği, efelik zannediyorlar. Yani tükürük ve yağmur misali…

********

UĞUR DÜNDAR VE CEZASI… 50 yıldır mesleğine leke sürdürmeyen bir gazeteciye hapis cezası vereceksin ve sonra bunu ŞEREF isimli bir kitabı okuma cezası vereceksin. Ve tabii biz buna ADALET  diyeceğiz… Trilyonları  GÖTÜRENLERİ  ödüllendiren bir  ülkede,  o rol modellere ne okutmalı acaba?

ŞEREFSİZLİK  isimli bir kitap var mı bilemem gari…

Türkçemizde, PİŞKİN  diye bir kelime vardır. Bu bir kelime aslında bir cümle değil birkaç paragrafla anlatabilinir. Bu Pişkinler aynı geçen gün yazdığım ”MOZART DİNLEYEN  İNEKLER DAHA FAZLA SÜT VERİYOR” bulgusuyla örtüşüyor… Bunlar Mozart’ı değil (zaten bilmezler, tanımazlar ) para sesiyle orgazm olurlar…Varları yokları para sesidir. Ama onlara kitap okuma değil önce okuma yazma cezası verilmeli, değil mi ya!

********

80  YAŞINDAKİ KADINA TECAVÜZ VE  ADALET… Bu olayı ana haber bülteninde  izlerken insanlığımdan nefret ettim. Nefretim haberin son cümlesiyle  bin kart arttı ve ekranı kararttım.

Tecavüzcü önce serbest bırakılıyor ama halkın galeyanıyla   tutuklanıyor. Böyle hukukun olduğu ülkede, ADLİYE SARAYLARI  dükkanlarını kapatmaları gerekir.

Bu durum çerçevesinde artık, çoluk, çocuk, yaşlı genç  herkes tutuğunu  ……….Vay benim ülkem vay.

Silahların gölgesinde yaşayan ülke insanım bundan kelli bu silahların da ruhsat alma zorunluluğu kaldırılsın. Bebelere  bile oyuncak mantar tabancası yerine hakikisi verilsin. MAYK HUMMER  misali “KANUN BENİM“ densin…

Zaten o yolda hızla yürüyoruz… Hiç gocunmadan AB’ye “neden bizi almıyorsun?” diye sorabiliyoruz.

İNSAN HAKLARI  diye bir hak var. Ve biz bu insan hakları bildirgesine imza atmışız. Hiç vakit geçirmeden

“biz bu imzamızı geri çekiyoruz” dememiz  vacip oldu…

Ruhsatlı silahların 100 olan mermi hakları 1000’e çıkarıldı (defalarca yazdım) bu 1000 mermiye nereye sıkacaklar diye soruyordum. Sorumu geri çektim. Sık birader nereye sıkarsan sık… Ama askerlik yapmamak için sağdan soldan para dilenme. O kadar sıkma meraklısıysan git teröriste sık. Yüreğin, cesaretin varsa…

Bugün, sıkı yönetim olsa, Sadece Edremit’te kaç yüz ruhsatsız silah çıkar hesabını ben bilemem, bilen bilebilir?

*********

DİN,İMAN, ALLAH KORKUSU…

16 Eylül 2019  Pazartesi  günkü SÖZCÜ gazetesinin manşetini okudunuz mu bilemem… Ama ben okudum. SAKARYA’nın KARASU Belediyesi’ndeki yolsuzluk. HALEF’de AKP’li, SELEF’TE… Hayali trilyonluk israf ve malı götürme… Gazete bu haberi BAŞ SAYFAda  100 metreden okunacak  PUNTO ile vermiş.

AKP genel merkezi bu konuda nasıl bir açıklama yapacak merak bile etmiyorum… Bu olay muhalif bir parti belediyesinde olsa, yer yerinden oynar,  eline mikrofonu alan AKP’li işte yolsuzluklar bunların kanlarında var diye söylem yaparlardı. Hadi şimdi yapın o söyleminizi ve bizde sizin hak, hukuk, Allah korkunuzu görelim…Yetim hakkı işte burada yatıyor. Rabbim ne diyor biliyor musunuz, bilseniz bu yolsuzlukları yapmazdınız … ”KUL HAKKI İLE KARŞIMA GELME”

********

CEMAAT,TARİKAT, Kan emer gibi ülkenin paralarını emen  bu vantusların musluğunu kesti diye İMAMOĞLU  kaka çocuk oldu… Menzil, hastane sahibi nasıl oldu? Menzil Üniversite sahibi nasıl oldu?

Menzil’in başları o gavur icadı lüks MERSOLARA  nasıl biniyorlar? Adıyaman’ın Menzil köyünde PETROL ÇIKIYORDA  BİZİM Mİ HABERİMİZ YOK…

AKP, aklını başına toplamaya niyetli gözükmüyor. FETÖ  belası  hala temizlenmemişken, yeni bir belaya nasıl kucak açıyor insanın aklım almıyor. Buraya kadar...

 

128 kez okundu
Yazarın Diğer Yazıları