Uğur TARIMAN
Tel-Tel 21 Eylül 2019
Tarih : 2019.09.22  10:34:02

BUGÜN CUMARTESİ AMA, ŞAMATA TAKILMAYACAĞIM. SİZİ TEE 2006’YA GÖTÜRECEĞİM. HEM DE TEL-TEL OLARAK…

Dedikten sonra yani 2019- 2006= 13 yıl öncesine… Buyurun efem sizi şöyle alayım…

29  Haziran 2006 Perşembe günü yayınlanan TEL-TEL de.

“AÇ MISIN TOK MUSUN? Komşun açken sen tok yatma”. Bu cümleyi  İLAHİYATÇI  geçinen ve de bir zamanlar SAKAL  ile Erbakan’ın hizmetkarlığını yapan UNAKITAN (bugün rahmetli)  nasıl rahat uyuyor. (bugün toprağın altında ) Açlık sınırı, 558 YTL. Emekli SSK’lı 495 YTL. Bağ-Kur emeklisi 363 YTL.  İsraf dinimizde haramken, faiz haram deyip kar payı safsatasıyla göbek şişirenlere kucak açarken UNAKITAN  nasıl rahat uyuyor?

Nerede İslam’ın sosyal yönü?

Nerede ALLAH KORKUSU?

Müslümanlık taslayarak  iktidar olanlar sahtecilik yapıyor yapmaya devam ediyorlar.

Halkın nefes alacağı  parklara cami yapma inadıyla dini  ve Allah’ı kullanarak aldatma yolunda yürüme yarışındalar…

Bugün 2109 yılının son çeyreğinde AKP’den istifa eden,  AKP’li eski vekil Cuma  İÇTEN, partisinden istifa etti ve şu cümleyi kurdu “EVE EKMEK GÖTÜREMEDİĞİ İÇİN İNTİHAR EDENLERİN AİLESİNİN AKP’LİLERE ETTİĞİ AHI ALAMAM”

                                       *******

AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI ARAZİ SATIŞLARINI DURDURDU. Başkan  AHMET TÜFEKÇİ... Aynı gün yazdığım yazı. Yani bu yazıda 13 yıllık. Bugün iktidar arazi satışı konusunda yarış atı gibi maşallah…

                                      ********

26 HAZİRAN 2006 PAZARTESİ. YILLARDIR BIKMADIM BU KONUYU YAZMAKTAN. Deniz sporu olmayan ve koca bir körfezin dibinde yaşayan bizler DENİZ SPORLARINA HASRETİZ. Yıl  2019 ve ben aynı konuyu hayla yazmaktayım. 2006 yılında bıkmadım yazmaktan diye başlamışımı yazıma. Yani o günün evveliyatı da var. Bugün SPORDAN SORUMLU BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI VAR. Gazete okumuyor olmalı. Benim için varlığıyla yokluğu bir  Belediye Başkan Yardımcısı.

                                                      ********

TAMİNCE. Fetö dosyası tekrar raftan indirilmek üzere olan bir işadamı. Tee 2006 yılında bir yazı yazmışım... 7 YILDIZLI  RİXOS HOTEL PREMİUM’un sahibi. O tarihte ağlaşmış “sezonun 5/6 ay olması bizi zor durumda bırakıyor” Ya bizim buradaki tesis sahipleri ne yapsın sezonumuz 45 güncük.

Adam 7 yıldızlı tesisin sahibi doymamış, ama biz ona yanı devletlümüz FETÖ’cülükten yargı dosyasını rafa kaldırmışız. Yıllar sonra raftan indiriyor. Sen karar verene kadar o açıkgöz ya tüyerse… Devlere dolusu parası var.  Paşalar gibi gider yaşar. Geç kalan adalet, eyi adalettir eyi… Yıl 2019  tozlu dosya raftan inecekmiş!

                                      ********

21 HAZİRAN 2006… Halkı kucaklamak,  onunla içli dışlı olmak her baba yiğidin harcı değildir. Halka çıkmak için çırpınan tam anlamıyla liderdir. Halkı karınca gibi görmek ise kompleksin ta kendisidir.

Bugün 2019  halkı  %’delemek  yukarıdaki tanımla bağdaşmaz…

                                                        *******

20  HAZİRAN 2006... Hortum, soygun, çalıp çırpma gen yoluyla mı yoksa bulaşıcı mı  zıplıyor? Kuduz gibi karantinaya alınmadığımıza göre  önlem almaya gerek duyulmuyor. İster gen olsun, ister  bulaşıcı. Yeter ki götür malı… Yıl 2019  ayağında Eminönü pazarından aldığı çarıkla  yere basanlar bugün İTALYAN, FRANSIZ  marka ayakkabı giyiyorlar…

********

17  HAZİRAN 2006… ZAFER ÇAĞLAYAN o tarihte Ankara sanayi Odası Başkanıymış. Ve  o tarihte bakın ne demiş?  “GERÇEK SANAYİCİNİN YATI KATI OLMAZ”  Yıl 2019... Bu cümleyi yine kurabilir mi acaba? Yahu elimden tutan olsa da şu TEL-TEL’İ kitaplaştırsam…

                                                                       ****

15 HAZİRAN 2006… Soygun başlıklı yazımda “Devlet soyguna dur diyemiyor. Hayali şirket kurarak 1400 kişiyi sahte belgelerle emekli  eden çete ortaya çıkarılmış. Konya’da resmi dairelere kömür ve hizmet alımıyla ilgili rüşvet olayı…

Eee ayağında donu olmayanlar, üç/beş ay sonra MERSO’ya  nasıl binecek değil mi ya? Yıl 2019 kimlerin, yatları, katları var, geçmişte neleri vardı değil mi ya?

                                   ********

9 Haziran 2006… Edremit Devlet Hastanesi. Kaç aydır yazıyorum. Açılış tarihi veren çok, hani nerede? Kanalizasyonu yok dedik. Yolu yordamı yok dedik, jeneratörü yok dedik. Kamu-Sen Başkanı zehir zemberek açıklama yaptı. Cevap veren yok. YURDAKUL, “1.NCİ DEPREM KUŞAĞI ÜZERİNDE OLUDUĞUNU bile söyledi. Biz de biliyorduk, infial falan diye… Hatta temel inşaatı  hatalı diye biz yazdık. YIL 2019   yenisini yapacağımdan eskisinin hükmü yoktur diyebilen bile yok. Yenisinin neredeyse hayali açılışını yapacak  şekilde  iki ay önce arazi önünde poz verenlerden tarih veren oldu mu? Duydunuz mu?   İl olacakmışız… Önce İLÇE OL DA sonrasını düşünürüz.

                                                  ********

6 HAZİRAN  2006… REKOR MUAYENE. Burhaniye Devlet Hastanesi bir rekora imza attı.

Komple kan tahlili

İdrar tahlili

EKG

Ultrason

Röntgen Toplam 35 dakika… Var mı eksilten… Bugün böyle bir rekoru kırmak elbette imkansız. Ama o günkü nüfusla bile bu işlemleri 35 dakikada yapmak gerçekten rekor. Bugün 2019   Edremit Devlet Hastanesinde muayene olmak için 10/15 gün önceden randevu almak zorundayız .10/15 GÜN İÇİNDE MEFTA OLMAZSAK TABİİ Kİ !!

  ********

26  MAYIS 2006… HAMDİ BAŞKAN AĞIR HASTA. Körfezin renkli siyasilerinden olan Zeytinli Belediye Başkanı Hamdi Türe, ağır hasta. Kaç gündür yazıyorum kapasını çalan var mı diye? Eee bugün bana yarın sana… Bugün 2019 Ahmet  ÖNER’e bir teşekkürü bile çok gören siyasiler bugün onun Edremit’e kazandırdığı asfalt plentini kullanıyorlar. Kapısını çalan var mı? Nankörlük, kanımıza işlemiş. Bugün çok sevdiğim HAMDİ Başkanın adını taşıyan caddeye taşındım. Her gün rahmet okuyorum…

                                    ********

KULAĞINIZDA KÜPE OLSUN

Adaletin küçüldüğü ülkelerde, büyük olan artık suçlulardır. Anonim (22 Mayıs 2006 TEL-TEL de)

 

DÜŞÜNCENİN BİTTİĞİ YER

“ Bakanın uçamaz dediği  yangın uçağı şov yaptı”

By. GAZETELER

Bizden not. Hep  Bakanlar şov yapacak değiller ya

 

ÇÜŞ

İşsizlik ruh sağlığını bozuyor. Tıp otoriteleri böyle diyor.

O halde çare ortaya çıktı…

 

BÜYÜTEÇ

BBB. Edremit temsilcisi kimdir? Veya var mıdır diye sormak daha oturaklı olur. Koca lüks bir ofis yapıldı ama tam sorumlu bir  yönetici yok.

…………………………………………

2006 yılından ufak bir kırıntı. Kapıkule gümrük kapısında rüşvetin paylaşımı 45 dakika sürüyormuş. Rüşvet tarihle beraber girmiş insanlığı tarihle çıkar… Tatlı tatlı yemenin acı acı neyi olur. Haram paranın girdiği evden ne doktor eksik olur, ne İMAM.

………………………………….

 

 

 

111 kez okundu
Yazarın Diğer Yazıları