Uğur TARIMAN
4 Şubat 2020 Salı
Tarih : 2020.02.04  09:27:32

23 YIL SONRA YAKALANDI…

Ben kendi adıma üzüldüm… Dile kolay çeyrek asır olmak üzereymiş… 8’i sıfır yapıp, 12,5 milyar kazanan bu adam için nasıl üzülmem… Ona tahribat yapılan bileti anlamayıp ikramiyeyi ödeyen neden yakalanmıyor? (HAYATTAYSALAR) 23 yıl devletin polisinin yakalayamadığı bu adamın suçu hiç mi af görmedi? İmkanım olsa gidip bu adamı bulup alnından öpesim geliyor.

Bu yazı tıpkı teee yıllar öncesi, İstanbul’da tek başına banka soyan ve 3 ay sıkıyönetim döneminde polis ve askerin yakalayamadığı NECDET ELMAS’ ı anımsattı bana. O YILLARDA Milliyet Gazetesinde köşe yazan, ŞEHR-İ MUHARRİRİN olarak tanımlanan Refii Cevat ULUNAY’da köşe yazısında “Sana şerefim üzerine söz veriyorum seni ihbar etmeyeceğim,  gazeteme gel çayımı için, alnından öpüp, göndereceğim” diye yazmıştı…

Bu adam affedilmeli hatta ödüllendirilmeli. Hatta hayatı filme çekilmeli…

**

VİRÜS.

Toplu iğne büyüklüğünde ama insanoğlunu yerden yere vuran bir takım virüsler, işimizi gücümüzü bıraktırıp, tv ekranlarımızı bilem esir almakta.

Aslına bakarsanız Çin işi falan deniyor ama bizim ülkemizde de,  MUSKAKORANA cinsi yıllardan beri aşısını bekliyor. Lakin bulmaya niyetimiz olmadığından kelli, bizi kemirmeye devam ediyor. Aşıların kasten ve taammüden bulunmaması durumu gibi. MUSKAKORANAMIZIN da,  ne yazık ki kasten yani taammüden aşısı bulunamıyor…

Uzun lafın kısası, git pabucu büyük hocaya, yazdır bir MUSKAKORANA, üç adet 42 numara çarık götür. Üç gün sonra dimdik ayağa kalk. Daha nasıl tüyo verelim size!!

**

BAĞIŞ…

İyilik için insanoğlunun yüreğinden koparak ihtiyaç sahibine ulaşan maddi yardımın adı… Ama bizde ne yazık ki RÜŞVET olarak kullanılmakta… Mesela bazı sanatçılar okul yaptırırlar, kimileri cami yaptırır ama vergilerinden düşerler… Bu devletin rüşvete teşvikidir. Bu yasa değişmeli ve bağış vergiden düşülmemelidir… Bir muhterem vardı soyadı Bağış’tı… Kökten yüreği gani bir insandı.

ŞAPKA DEVRİMİ…

Ordumuzda generallerin şapkaları evrime uğradı. Bundan böyle Karacı generaller şapka yerine bere kullanacaklar… Havacı generaller kayık şapka. Deniz açıklandı mı bilemem.

Ancak generallerimizin bazıları şapka döneminde bile nizami selam vermesini beceremiyorlardı. Bu berelerle nasıl selam verileceği de acaba evrime uğradı mı?

Şapka dedim de aklıma yıllardır yazdığım bir konu çağrışım yaptı…

POLİS ve ZABITA…

Dedim ki, Polis kıyafetleriyle zabıta kıyafetlerini belirgin bir şekilde ayrıştırın. Her iki görevlilerin şapkaları aynı. Uzaktan ayırt etmek bile çok zor.

Polisimize neden önem verilmiyor?  Sadece kask, biber gazı maskesi taktıkları zaman polis olduklarını anlıyoruz. Oysa polisimiz batı kombini tarzında görevine yakışan kıyafeti neden olmasın? Lütfen bir Amerikan polisinin kıyafetine bakın, bir de bizim polisimiz kıyafetine… Polisimizin yürekleri ipek gibidir ama ne yazık ki bu pamuk yürekler, zoraki olarak emir komuta misali demir yüreğe çevriliyor ve katılaştırılıyor. Bir zamanlar Bir ilimizde PEMBEKOL oluşturulmuştu. Yani ismi bile ürkütücü ne o KARAKOL… KARA-KOL. İtici bir unvan… Mesela Akçay Karakolu. Tam manasıyla PEMBEKOL ÜNVANINA sahip bir Emniyet birimi. Hepsinin yürekleri gani. Güler yüz, eee böyle emniyetçilerimizin kıyafetleri de neden ŞIK olmasın? Gelmiş geçmiş kaç vekil varsa rozet ayırmaksızın birebir aktarmışlığım vardı. Ama hiçbiri meclise bu konuyu taşımadılar…

Eee şimdi BEKÇİ baba teşkilatı yeniden kuruldu. Ama lakapları BABA gibi olmaktan uzak. Hepsi genç, hepsi hayatı yeni tanıyan çağda. İmdi bunların fakülte mezunu olanları 5000 TL maaş alacaklarmış. 15/20 YILLIK POLİS memurumuz kaç para maaş alıyor. Bu rakamlar açıklandığında “ooo demek ki polisimiz ayda 20/25 bin lira maaş alıyor” olgusunu yaratmıyor mu?

Bu yeni yetme gençler arasında, üniformayı giyer giymez havalara girmeyecekler mi?  (Dikkat bazıları diyorum) Apar topar halkla ilişkiler eğitimi verilmeden böyle bir teşkilatın kurulması yanlıştır. Kişisel görüşüm bu yöndedir. Nokta.

**

İŞTE YANDAŞ OLMAK YA DA OLMAMAK…

İktidara çok yakın gazeteci olan Ahmet Hakan, gerçekçi olan ve gerçekleri kamuoyu ile paylaşma güzelliğini gösteren SOL tanımlı gazetecilere teşekkür yazdı. Hem de fotoğraflarını yayınlayarak.

İmamoğlu’nun gündeme oturan kayak tatili konusunda,

Emin ÇÖLAŞAN, Fatih PORTAKAL, Yılmaz ÖZDİL ve Barış YARKADAŞ’a teşekkür…

İşte taraf olma ya olmama göstergesi.

Bir tane yandaş gazeteci, İstanbul eski Belediye Başkanı hakkında eleştiri içerikli yazı yazdı mı? Bir tanesi eski Ankara Belediye Başkanı Gökçek aleyhinde yazı kaleme aldı mı?

Gerçekleri yazmak yürek ister. Sol cenahtandırlar ama ALLAH korkuları ön plandadır. Ya yandaşlar her kelimenin başına İNŞALLAH derler ama hak yerler…

Bu teşekkür alan yazarlar olmasa halk gerçekleri nasıl öğrenecekler? Halkın para vererek aldıkları gazetelerin kalemleri terazilerini her gün kontrol etmek zorundadır… Ama ne hikmetse bu terazi kontrolü sadece SOL yazarların terazilerini kontrol eder…

Eee bizim buralarda öyle çizgisine sahip yazar çizer takımı kalmadı… Halka karşı sorumluluk sahibi yazar çizer takımı yani…

**

TL 1 KANALI VE BİR ALT YAZI

Bu kanalın haber bülteni yayınlanırken bir alt yazı geçti. ”BALIKESİR Büyük  Şehir Belediyesi, altında fay hattı bulunan yumuşak zeminli araziyi imara açmaya hazırlanıyor

Bu yayından sonra kanalı takip ettim. Ne bir tekzip, ne bir düzeltme haberi yayınlanmadı. O halde sükut ikrardan gelir dedim ve vazgeçtim takipten…

**

DÜŞÜNCENİN BİTTİĞİ YER

Rusya domates alım kotasını 50 bin ton arttırarak

200 bin tona çıkarttı”

By: HÜRRİYET GAZETESİ HABERİ

Bizden not:  Yandı keten helvam biz 10 TL’den aşağı

Domat yiyemeyeceğiz. Demedi demeyin.

…………………………………………..

ÇÜŞ

Belediyelerde, Başkan yetkisi ! sayesinde kadro şişkinliği

OBEZ göbeğine döndü. İstediğini alıyorlar. Sonra ağlama

Faslı… Salla başını al maaşını. İspatı bilem çok basit. Git herhangi bir belediyeye, ekran başında okey oynayan onca insan görürsünüz.

…………………………………….

BÜYÜTEÇ

Aha bir daha yazıyom. Ama bu kadar kıyak da yeter be yaa.

Aracınızın rengini değiştirmek istiyorsanız İKİZÇAY, RUHİ SU

Caddesine teşrif edin ücretsiz renk değişimi hemi de 1 saat içinde gerçekleştirilir.

 …………………………………………….

KULAĞINIZDA KÜPE OLSUN

Hatasını anlamak ve özür dilemek ERDEMLİ

İnsanlara özgüdür.

ANONİM

…………………………………………………

 

156 kez okundu
Yazarın Diğer Yazıları