Uğur TARIMAN
6 Şubat 2020 Perşembe
Tarih : 2020.02.06  09:31:51

4 ŞUBAT TEL TEL

TL 1 KANALI VE BİR ALT YAZI” başlığıyla yazdığım yazının gerçek olup olmadığı konusunda tereddüt geçirmiş ve derinlemesine inmemiştim. 5 ŞUBAT Çarşamba günü sadece  KÖRFEZ STAR gazetesinde CHP vekili Aytekin’in  basın açıklamasını okuyunca oh be asparagas değilmiş diyerek rahatladım.

TL 1 kanalında 3 Şubat günü Ana haber bülteni  yayınlanırken bir alt yazı geçmiş ve  10.02 olarak tanımlanan balçık alanın altından fay hattı geçtiğini ve buranın imara açılmak üzere BBB tarafından girişimler olduğunu  yayınlamıştı. İşte bu haberi teyit eden AYTEKİN de konuya tepki göstererek, karardan acilen dönülmesini isteyen bir  açıklama  yayınladı… Fay hatları faaliyete geçtiğine dair onca uyarı yapan bilim adamları konuşurlarken bizim BBB  herkes gider Mersin’e biz gideriz tersine hesabını güdüyor… 5 Şubat  akşamı 3 kez Manisa’dan kapımızı tıkladı deprem. Ne uğruna imara açmak istediklerini açıklasalar da ikna olsak !!

**

DEPREM

Türkiye’de birçok bina yıkılıyor. Hem de 4 şiddetinde depremle. Yahu ne utanmaz müteahhitler var be. Bari kendilerini gidip görmediniz FOTOLARINA bakın. Galata kulesi, Beyazıt kulesi, Kız kulesi ve SİNAN’ın onca eserleri… UTANIN ve bu işi tövbe diyerek bırakın…

EMİTT, BİTTİ.

Başkan, Arslan döndüğüne göre geriye yönelik yerel gazetelerde yayınlanan haber ve yazıları basın bürosu kendisine aktarmıştır… Bilgilendirme yapacağı konusunda inancım tamdır.

**

EMİTT’TE STANDLARIMIZ DOLUP TAŞTI

Bu haberi okuyunca elbette sevindim. Amma velakin fuar dönüşü  aynı sevinci yaşayan kaç kişi vardı bilemem. Dolup taştıysa yaz sezonunda bizim buralara akın olursa, biz zaten Akçay’a girişi yasaklar durumlara düşüyoruz, nasıl bir tedbir  alınacak? Şehir planlamacısı bir danışman olduğu söylenmekte onun fikirlerinden istifade edilmeli! Öyle ya maaşla çalışanın fikirleri neden yabana atılsın ki?

Evet nasıl bir tedbirler zinciri düşünülmekte?

***

AHMET HERDAN

İmar’ın başına geçti. Baski’de olduğu gibi olmasa da ara sıra kapımızı tıklar umudundayım !

**

NİHAT SÖNMEZ

Tee ilk günlerden bu yana ED-BEL de söz sahibi olmak istiyordu. Alenen değil de perde arkasından bu ŞİRKETLE haşir neşir oluyordur gibi geliyor bana…

**

EDREMİT BELEDİYESİ’NİN ZEYTİNLİKLERİ

Başkan Hasan Arslan’ın basına verdiği kahvaltıda yaptığı bir açıklama hoşuma gitmişti. “Bundan böyle belediyemize ait zeytinlikleri icara vermeyeceğiz, kendimiz işleyip, kendi markamızla halka sunacağız” diyerek bu yağdan bir örnek olarak tüm basın mensuplarına birer şişe dağıtmıştı.

EMİTT’te belediye standının yanında HERDAN yağlarının standının fotosunu görünce hemen bu belediye  zeytinyağı aklıma düştü. Böyle kaliteli yağ üreten Herdan  zeytin ve zeytinyağı işletmesi  olması, belediyenin halka dağıtacağı yağında kaliteyi ucuza satabileceği fikri aklıma düştü… İki kurum Edremit’lilere  kalite ve ucuz ürün  sunabilirler. Yeter ki el sıkışılsın!

**

TAVUKLAR DA RÜYA GÖRÜYORLARMIŞ.

Geçtiğimiz gün Hürriyet Gazetesinin Kelebek ekinde ÖMÜR GEDİK’in yazısından öğrendim. Gedik “tavuklarda bizim gibi rüya görüyorlar ve 100 ‘e yakın insanı tanıyabiliyorlar” diye bir bilgiyi paylaşmıştı. Bende diyom ki tavukların rüyasına giren BIÇAK  ve tanıdığı en önemli kişinin de KASAP olduğuna dair iddiaya girerim…

**

BİR KONUŞURSAM YER YERDİNDEN OYNAR

Bu cümle misali bazı internet yayınlarında “bizi takip edin bu akşam yer yerinden oynayacak” eyi güzelde be kardeşim. Yer yerinde duruyor sadece deprem biraz gıdıklıyor. Onun dışında yer de yerinde gök de…

**

ÇÜŞŞŞ…

Valla bu benim yıllardır yazdığım ÇÜŞ kutucuğu değil. ÇÜŞŞ  kere Çüşş… Kuru bamyanın kilosu 220 TL imiş… Etin kilosu valla ucuz be kardeşim. Tarım Bakanı beyin günahına girdik desene.

**

DEVLET BEY

Zoraki konuşsa da bi şeyler söylüyor. Son söylemi “ESAD  yıkılmadan Suriye’ye huzur gelmez”. Ajan PUTİN’i atlamış. Aslına bakarsanız atlama değil bu, büyük ortağına danışmadan AJAN PUTİN’e dokunamıyor… Sokakta köklü MHP’li bazı dostlar mutlu değiller… Devlet beyden sonra MHP’nin dümenine kim geçecek ucundan da olsa bilmek istiyorlar… Can bugün var yarın yok değil mi ya !!

**

KORONA İSİMLİ VİRÜS

Emperyaller, baktılar ki Çin’in biti fazla kanlandı, sopayla başa çıkamayacaklarını anladılar, kimyasal oyunlarla  ÇİN’e hücuma geçtiler bana öyle geliyor sizleri bilemem. Bu virüs nedeniyle şu günlerde  ÇİN  ekonomisi çok büyük darbe yedi… Yemeye de devam edecek gibi… Ben Saddam’ın ölümünün hemen sonrasında, “Bu  CONİLER  bizi silahla değil içten içe zayıflatıp bitirecekler” diye bir küçük  yazı yazmıştım. Bu virüs sonrası aklıma bu küçük ama içeriği okkalı yazım geldi… PKK-FETÖ başına gösterdiği şefkat- gizliden gizliye bir yerlere para akıtılarak halk arasında ikilem yaratmak aklınıza ne kadar pislik varsa bizi eritmek için bu adına EMPERYAL denilen ekip yapmakta.

Aslına bakarsanız insanlığı bitirmek adına ne kadar ölümcül VİRÜS  varsa bu kovboy ülkesinden geliyor… Dün yaptıkları açıklamayı haber bütenlerinde duyunca ağzımla değil bağışlayın bir yerimle güldüm. Suriye’den atılan  füzelerle verdiğimiz şehitlerimizin toprağa verildiği saatlerde “Türkiye’nin karşı misilleme hakkı vardır, arkasındayız” diye açıklama yaptı. Aklı sıra bizi AJAN PUTİN ile kapıştıracak. Sanki bizim aklımız yok, sanki ne kadar fırıldak oluklarını bilmiyoruz. PKK VE EMSALİ TERÖRİSTLERE yağdırdığı kamyonlar dolusu silah…

Bu bağlamda, naçizane görüş olarak bütün fuzuli harcamalara paydos dememiz gerekiyor. Fuzuli ithalatı kesmemiz gerekiyor. Yağma Hasan’ın böreği gibi malı götürenlere frenlememiz gerekiyor. Ve bu tasarrufları SİLAH sanayimize yatırmamız gerekiyor. Tank palet fabrikası MOTOR bulamıyor diye haberi duyunca yüreğim sızladı…

**

DÜŞÜNCENİN BİTTİĞİ YER

“UCUZ ZEYTİNYAĞI ALIRKEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN”

BY; Edremit Meslek Yüksek okul Öğr. Görevlisi Dr. Mücahit Kıvrak

Bizden not: Ah be hocam keşke kaldırım yağlarına da değinseydin.

………………………………….

ÇÜŞ

Virüse karşı ne yemeli? Dr. Yavuz Dizdar bu konuda bir yazı yazmış. Detayına girmeden ben yanıt vereyim. Kilosu 220 lira olan kuru BAMYA.

……………………………………..

BÜYÜTEÇ

AKP’li vekil Canbey. Ayvalık Belediye başkanına baraj konusunda alternatifin var mı diye sormuş. Eee bizde soralım bakalım. Edremit Devlet Hastanesi için alternatifiniz var mı?

…………………………………..

KULAĞINIZDA KÜPE OLSUN

Tabutumu en iyi doktorlar taşısın. En iyi doktorların bile

ölüme çare bulamayacağı anlaşılsın.

BÜYÜK İSKENDER

……………………………………………..

 

 

 

165 kez okundu
Yazarın Diğer Yazıları