Uğur TARIMAN
27 Haziran 2019 - Tel Tel
Tarih : 2019.06.27  09:59:00

MADEN ADALARI KORUMA ALTINA ALINMIŞ… Hemi de  “kesin korunacak hassas  alan” İLAN edilerekten… Keşke  YORGO’nun el koyduğu adalara da böyle bir statü konularak  kesin korunacak hassas alan ilan edilseydi… Maden  adaları bilindiği üzere Ayvalık ilçe sınırları içinde…

Hassasiyetimi, hassasiyetine bağladı Ayşem türküsü gibi… Yorgo ve avenesi orada mangal yaktı, külbastı eşliğinde UZO  içmekte… Mangal kömürü de bizim, Maden adalarından felan gitmiş olabilir…

*********

ÇOCUK İSTİSMARI… Yani savunmasız, kendini bizim ellerimize  en iyi şekilde yetiştirilmesi adına teslim etmiş olan minik yavruları  İSTİSMARCILARDAN  ben bu kelimeden bi şey anlamıyorum, şunun adını TECAVÜZ  koysanız nasıl olur? Bu konuda Havran’da bir  seminer yapılmış. Edremit Sosyal hizmetler Merkezi’nin ortaklaşa yaptığı bir seminer… Çok yerinde bir oluşum.

Bu seminerin, sonuç bildirgesi tüm,  İMAM HATİP OKULLARI, Çocuk  yurtlarına, Cami imamlarına, bütün okullara  anlaşılan bir dille gönderildi mi bilemem ama, gönderilmediyse  bu seminerin bir anlamı kalmaz. Çünkü sadece katılımcılar  bilgilendirilmiş olur…

Güçleri sadece bu minik yavrulara geçen, sözde insan müsveddeleri, toplumdan dışlanmalı, hatta açlığa mahkum edilmeliler… Geçtiğimiz gün bir  kendi kendine ŞEYH  diyen, yobaz hem erkeklere hem eşlerine tecavüz ettiği sözde müritlerine yaptıkları kitap oldu ve satış rekorlarına gidiyor diye de yazmıştım… Türkiye bu CAHİLLERLE  mücadele etmediği sürece, batı yakasının hikayesini okuyamaz.

İstanbul’da, bir ada vardır. Prens adalarının kırıntısı bir ada. HAYIRSIZ ADA… Yıllardır belediye sokak köpeklerini buraya bırakır… Bu çocuk tecavüzcülerini cezaevinde beslemek onlara ödül gibi gelir.

Aynı belediyenin yaptığı gibi, bu aklı, fikri, inancı  donunun içinde saklı olan deyyusları bu adaya köpeklerin yanına bırakalım, diyeceğim ama önce köpekleri oradan almak gerekecek. Bunlar köpeklere de tecavüz ederler… En iyisi köpeklerden arındırılmış olarak, bırakılmalılar, birbirlerine tecavüz etmelerine imkan verilmeli…

*********

MOTORSİKLET  TERÖRÜ… Dün akşam yani, Salı’yı, Çarşamba’ya bağlayan gece, her zamankinden fazla olarak Akçay YENİMAHALLE’DE  motorsiklet terörü vardı… Yarış pisti gibiydi anlayacağınız. Alışığız ama bu kadarı da fazla.

Edremit’te, güvenliğimizi teslim ettiğimiz bir Emniyet Müdürlüğü var bu konuda yazılan çizilenlere neden duyarsız davranıyor ya da çaresiz kalıyor anlamak mümkün değil… Canlı müzik yapan mekanlara sözde, DESİBEL  cezası kesen (o kurumu da görmüyoruz ya)  var deniyor da niye motosiklet terörüne HİŞŞŞTT  diyen yok?

Sözde kask mecburiyeti var. Bakın etrafınıza 10 motorsiklet kullanandan kaçında kask var?  Park cezasını  FOTOFİNİŞLE   kesen trafik, neden bu motorcuların da yakışıklı fotolarını çekmiyor, neden merak etmeyeyim ki?

Neden bu motorsikletlerin DESİBELLERİ !! ÖLÇÜLMÜYOR Kİ ?

********

İSTANBUL SEÇİMLERİNİN BİR BAŞKA SEVİNDİRİCİ FORMATI ATLANDI… Sayım bittikten sonra EKREM biraderin açık ara aldığı ilan edildiği andan itibaren BİR TEK KURŞUN  SIKILMADI. Öyle ya  böylesine kurşun bolluğu varken neden sıkılmadı? Silahlara tutukluluk yaptıran güç neydi?

Bazı okurlarım soruyorlar, BİNALİ bey kazansaydı, kurşun adres sorar mıydı  BABINDA…

********

BİNALİ BEYİ, KENDİ ADIMA KUTLUYORUM… AKP  kanadı, bütün maddi imkanları sundu ama en önemlisi manevi imkanları sunamadı… Binali bey, bundan sonra  kendisine verilecek bir görevi artık kabul etmemeli ve köşesine çekilmelidir. AKP  için  Ülkenin tepesindeki görevi bıraktı ama AKP buna karşılık alışkanlığını bırakmadı… Maddi imkanları verenler manevi olarak en büyük kötülüğü BİNALİ beye yaptı… Meydanlarda halka “oyunuzu SİSİ’ye mi, BİNALİ’ye mi vereceksiniz diye soruldu ama meydan sorana yanılttı, Ekrem biradere dedi. Israrla çaldı, çırptı dendi, ne çaldığı ne çırptığı kanıtlandı… Seçilse bile o koltuğa oturtmayız dendi,  ikinci mazbatayla oturtuldu.

Yunan  dendi, Pontus felan dendi, ama Türk oğlu TÜRK  çıktı… PKK ile kol kola dendi, devletin ekranına, bebek katilinin kardeşini çıkartıldı… Yani  her ağızdan çıkan iftira EKREM  biradere yaradı.

Naçizane önerimi yineliyorum. BİNALİ  bey artık köşesine çekilmeli, hayır işlerine kendisini adamalı.

Kandırıldı çünkü…

********

İZMİR’Lİ BİR FİRMA, MAKAM  ODA KAPILARINA  KAMERA İCAD ETMİŞ… Valla bence boşuna uğraşmışlar. Makam odasına girenler öyle, böyle aleni bi şeyler konuşmazlar. Makam odasına girenler

Aspirin, ya da antidepresan ilaç isteye gelirler… Aspirin kanı sulandırır, antidepresan şööle bi rahatlatır gevşetir. Kameralar bunu   görüntülese ne olur görüntülemese ne olur?

Yani, makam odaları, pazarlık odaları değildir. İhtiyaca binaen yardımlaşma odasıdır…Hem bazı makam odalarının kapıları sökülmüşte, kamerayı neresine takacaklar ki…?

*******

AHMET ÇETİN…Yeniden  işi ehline verdiler denilir ya aynen öyle oldu. Güre Basketbol  yine ÇETİN’e emanet edildi… Dürüst, çalışkan, köklü bir aileden gelen Ahmet ÇETİN, Güre basketbol  takımını hak ettiği yere çıkartacaktır…

********

BOŞANMA NEDENLERİ ÇOĞALMAKTA. Yargıtay bir yenisini daha ekledi… Eşe “manyak, salak” demek.

Bundan kelli boşanma neden olarak ilan edildi.

Eyi güzel de halka “GAVAT “ diyen valiyle halk neden boşatılmadılar?

********

2   YENİ PARTİ YOLA ÇIKMIŞ… Enflasyon değdin böyle olur kardeşim… Amma velakin, suratları ekranlarda, gazete kağıtlarında  eskiyenlermiş bunlar. Kullanma tarihleri geçmiş, olanlar  siyasetin bulaşıcı hastalığından  bir türlü tedavi olamıyorlar, hastalık devamı nüksediyor… Akp’den kopartacakları 20/25 vekil olduğu da söylenenler arasında. Ne değişir ki… Taze kana sahip olmayan bünye, buruşmaya, çöküntüye mahkumdur…

Genç siyasi  birikimler yetişmiyor. Siyasi partiye üye olmak, aralarından sıyrılmak ve iyi bir yere gelmeleri için  para sahibi olmaları gerekir. Partiye ve birilerine yağdır mevlam hesabı yani.

Sözün özü,  AKP’nin suyunu içip, yemeğini yiyerek göbeklerini şişirenler şimdi yine,  AKP’den medet umuyorlar görüntüsü içindeler. Son kullanma tarihi geçmiş ürünler raflardan nasıl kaldırılıyorsa bunların da  ayıklanması gerekir…

*********

BALKON KONUŞMASI… AKP taraftarları her maçtan sonra, başkanın balkon konuşmasına alışmışlardı… Bu kez hüsrana uğradılar… Eee hep öyle olacak diye bir kural yok. Siz balkon konuşmasını dinlerken attığınız çığlıklarla yeri göğü inletirken, öte takım, evlerinin perdelerini falan kapatıp, karalar bağladı, kaç yıldır… Bugün de aynı acıyı, keder siz yaşayın biraderlerim… Bugün bana yarın sana demişler ya…

                                                                                ….

DÜŞÜNCENİN BİTTİĞİ YER

“Sandık  gitti, zam geldi”

By: Ajanslar

Bizden not: Bu daha ucu… Benim sevgili vatandaşlarım

Türkiye hızla büyüyen ülkeler sıralamasında en üst seviyede

diyenler, balona toplu iğneyi henüz batırmadılar.

……………………………

ÇÜŞ

Siparişle kabine değişmez. Cumhurbaşkanı böyle diyor. Ancak tersi olduğunu yine kendisi açıklayacak, taze kana ihtiyaç vardı diyerek, halkı ikna edecek.

……………………………….

BÜYÜTEÇ

Edremit’te köşe başlarında kameralar  çoğaldı, BİR DE her köşe başına DESİBEL ÖLÇER ALETİ  konsa. Ayaklı disco, Egsoz ölçümleri kayda alınsa falan felan… Anlarsınız ya !!

…………………………………………..

KULAĞINIZDA KÜPE OLSUN

Sağır duymaz uydurur.

Atasözü

 

185 kez okundu
Yazarın Diğer Yazıları