AHMET AKIN CHP’NİN YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Tarih : 2023.06.06  17:05:10
AHMET AKIN CHP’NİN A TAKIMINDA CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Cumhuriyet Halk Partisi’nin “A takımı” olarak tanımlanan Merkez Yönetim Kurulu’nda tekrar yer alırken; Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; “Yerel yönetimlerde bir marka haline gelen Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizin sayısını daha da artıracağız. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizin herkesi kucaklayan; vatandaşın derdine derman olan sosyal, halkçı politikalarını daha da çoğaltacağız” diye konuştu.

Seçimlerin ardından parti teamülü gereği Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğinden istifa eden Ahmet Akın, yeni dönemde tekrar MYK üyesi oldu. MYK’da köklü bir değişim yaşanırken, Ahmet Akın’a tekrar kurmay kadroda görev verilmesinin Balıkesir’deki seçim sonuçlarının her iki turda da parti lehine sonuçlanmasından kaynaklandığı bildirildi.

2020 yılındaki 38. CHP Olağan Kurultayı’nın ardından Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ahmet Akın, yeni dönemde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecek. Ahmet Akın, CHP’nin 2024 Yerel Seçimi ve partinin kurultay sürecinde MYK bünyesinde görev yapacak.

‘BELEDİYELERİMİZİN SAYISINI ARTIRACAĞIZ’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, şunları dile getirdi: 

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdiriyle Merkez Yönetim Kurulu bünyesinde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevimi sürdüreceğim. 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2019 yılındaki başarısını artırmak için bugün itibarıyla çalışmalarımıza başladık. Yerel yönetimlerde bir marka haline gelen Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizin sayısını daha da artıracağız. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizin herkesi kucaklayan; vatandaşın derdine derman olan sosyal, halkçı politikalarını daha da çoğaltacağız. Bütün belediyelerimiz; kentlerimizde çocuklarımızın geleceği; gençlerimizin umudu; yaşlılarımızın rahatı için örnek uygulamaları hayata geçirmeye devam edecek. Hiçbir ayrım yapmadan 85 milyon vatandaşımıza hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Bu süreçte iktidarın bütün hukuk tanımaz uygulamaları ve baskılarına rağmen belediyelerimiz vatandaşlarımızın yanında durmaya devam edecek.”

206 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri